Киев
переменная облачность
-5 °C
Пробки:
4 балла

Віталій Кличко: «Ми ведемо переговори, щоб на вулицях Києва зʼявилися польські трамваї»польский трамвай

За інформацією КМДА Київська влада веде переговори з польською стороною, щоб придбати на вигідних умовах трамваї європейського класу. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив у Польщі після візиту на підприємство Pesa – один з найбільших у Європі виробників колійного транспорту.

У мерії польського міста Бидгощ Віталій Кличко підписав з керівництвом Pesa меморандум про взаєморозуміння.

«Київ сьогодні зацікавлений у розвитку своєї транспортної інфраструктури, в тому, щоб мешканці міста пересувалися сучасним, комфортним і безпечним громадським транспортом. І ми робимо все, щоб це забезпечити, і шукаємо варіанти як саме», – підкреслив Віталій Кличко.

Сьогодні компанія Pesa хоче залучити експортне фінансування на виробництво партії трамваїв для української столиці. Спочатку йдеться про отримання пільгового кредиту уряду Польщі на 10 млн. євро для реалізації інфраструктурних проектів у Києві, додатково до 100 млн. євро, які польський уряд пообіцяв надати в кредит Україні на розвиток інфраструктури. Як зазначили в Pesa, компанія вже провела переговори з Міністерством фінансів, Міністерством економіки та державним банком BGK щодо наступного кроку – отримання наступного додаткового фінансування на виробництво 50-ти трамваїв для Києва.

«Незабаром ми отримаємо польські трамваї на тестові випробування на київських вулицях. Це – енергоефективний, технологічний транспорт, з Wi-Fi, он-лайн діагностикою його стану, гарний і комфортний, – сказав мер Києва. – Сподіваюся, найближчим часом ми узгодимо алгоритм наших дій – від технічної документації, до оптимальної моделі фінансування», – наголосив Віталій Кличко.

Сьогодні рухомий склад київського парку трамваїв – близько 450 одиниць, половину треба оновлювати через їхню зношеність і термін експлуатації.

Оставить комментарий

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

*

code