Киев
облачно с прояснениями
+9 °C
Пробки:
1 балл
[supsystic-slider id=1 position="center"]

Президенту направили петицию, в которой предлагается усилить ответственность за нарушение правил дорожного движения пешеходам. Инициативу проявил Денис Попович. В своей петиции Денис предлагает

«Пропоную внести зміни у Закон України про «Правила дорожнього руху», Кримінальний та Адміністративний кодекси щодо підсилення відповідальності пішоходів за скоєння ними ДТП.

На даний час значна кількість ДТП відбуваються за вини пішоходів, які ігнорують правила дорожнього руху, переходять вулиці у непередбачених для цього місцях, в тому числі, у нетверезому стані. Результатом цих дій є скоєння ДТП, під час яких може бути заподіяна шкода життю та здоров’ю не тільки самих порушників, а й сторонніх осіб, зокрема водіїв, які змушені нести кримінальну та адміністративну відповідальність у разі, якщо пішоходам було заподіяно тілесних ушкоджень. У той же час відповідальність пішоходів за скоєння ДТП є незначною та дорівнює невеликому адміністративному штрафу.

Разом із тим, пішоходи так само є учасниками дорожнього руху, вони повинні дотримуватися ПДР та нести відповідальність за порушення. Пропоную внести зміни у названі законодавчі акти та підсилити відповідальність пішоходів за неадекватні дії на дорозі, що призвели до скоєння ДТП.

1) Водій не повинен нести ніякої відповідальності, якщо ДТП було скоєно у разі порушень пішоходом правил дорожнього руху, переходу вулиці у непередбаченому місці, перебуванню на вулиці у нетверезому стані.
2) Якщо внаслідок ДТП, яке створив пішоход за власної вини, було заподіяно будь-якої шкоди третім особам (водіям, іншим пішоходам), то повну фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність має нести безпосередньо порушник, а не водій чи третя особа.
3) Якщо внаслідок ДТП було заподіяно будь-якої шкоди самому порушнику, за вини якого було скоєно ДТП, то усі наслідки ліквідує сам пішоход.»

Причиной подачи такой петиции стал инцидент произошедший на Майдане Независимости о котором мы писали ранее 

Оставить комментарий