Киев
ясно
+4 °C
Пробки:
1 балл

Иностранные художники, создавшие мурал на станции метро «Осокорки», не получали гонорары за свою работу. Об этом в своем фейсбуке сообщила журналистка Алена Лунькова.

«Третий месяц я стараюсь выяснить почему мурал на «Осокорках» обошелся государству в 3.6 миллиона гривен. Сначала госсекретарь Артем Биденко сказал, что рисовать его будут известные мировые художники и у них высокие гонорары. В документах на Prozzoro на это заложено 1,7 миллиона гривен. То есть, почти половина всей стоимости проекта», — написала она. Однако, как утверждает журналистка, все опрошенные ею художники ответили, что работали бесплатно.

При этом государственный секретарь Министерства информационной политики Артем Биденко объяснял во время презентации мурала, что средства пошли на авиабилеты и проживание художников, краску, грунтовку и тому подобное.

«Только на подъемники пошло 600 тысяч гривен вместо запланированных 150 тысяч. Много денег ушло на авиабилеты, художники отказывались пользоваться эконом-классом — это их право, они считают себя мировой элитой, поэтому был премиум или бизнес-класс. Под каждую цифру есть чеки», — уверял он.

Как отметила Лунькова, в министерстве также сказали, что некоторые художники выразили желание прилететь с женами, а некоторые «просили пострелять из ПМ, АК и СВД». На запрос журналистки Биденко пообещал разобраться и предоставить все чеки и квитанции.

Победителем и исполнителем тендера значится ФЛП «Денис Смачелюк». По словам Луньковой, он подтвердил, что является давним другом министра информполитики Юрия Стеця. «До сих пор жду, если не документов, то хотя бы объяснения от министра», — резюмировала она.

#Намуралили Третій місяць я намагаюсь з’ясувати чому мурали на Осокорках обійшлись державі у 3.6 млн.Спочатку держсекретар Артем Біденко (Artem Bidenko) сказав, що малюватимуть найвідоміші світові митці і в них високі гонорари. У документах на Prozzoro на це закладено 1 млн 765 тисяч гривень. Тобто, майже половина усієї вартості проекту #morethanus. Може бути, подумала я і спитала в кожного художника їхню ціну. І… яке ж було здивування, коли всі відповіли що малюють безкоштовно.Про це держсекретар Біденко дізнався від нас (чи сказав, що дізнався від нас), але пообіцяв розібратися і після закінчення показати усі чеки, квитанції. (Див.відео і сюжет у коментарях)Минув місяць. Мурали домалювали. Презентували. Пояснили, гроші не за роботу, а на райдери, мовляв, всі митці просили бізнес-клас у літаках, потім майже усім довелось купувати квитки двічі, адже не встигали за одну поїздку. "Ну, там ще готелі люксові, деякі хотіли прилетіти з дружинами, дехто просив постріляти з ПМ,АК,СВД…."🤔Так і вийшло 1,7 млн. Квитанції, чеки, квитки Біденко знов пообіцяв надати (знов див відео і другий сюжет у коментарях).Не може бути, подумала я і написала запит Біденку, як і домовлялись. Але отримала той самий кошторис тільки у вигляді акту прийому-передачі. Телефоном Біденко сказав, «це все, що є» і поклав слухавку. Написали кілька запитів до міністерства, до виконавця і замовника. Досі чекаю, якщо не на документи, то на пояснення від міністра. Тому…Юрій Стець, звертаюся до вас публічно, адже запити поки що без відповіді.Куратором проекту є ваш радник Geo Leros. За дивним збігом, переможець і виконавець цього тендеру (переговорної процедури Max Nefyodov виправив ) давній друг вашого радника – Денис Смачелюк.(років десять знайомі, сказав сам Смачелюк) Який, знов таки, за дивним збігом, 13 серпня 2018 сам написав петицію на сайті мінсоцполітики про необхідність створення муралу на станції метро. А вже 29 серпня ваше міністерство оголосило конкурс саме на створення такого муралу. І тут Смачелюку дуже пощастило. Адже саме він був єдиним учасником конкурсу і ,звісно, переможцем. Яке відношення Смачелюк має до живопису — мені не відомо. В інтернеті можна знайти, що він був режисером у кліпі співачки Тарабарової, а зараз знімає інтерв’ю для youtube каналу Табачника «Жирний бізнес» і «Я це дивлюсь» з Іллею Сагадаком. Тим самим скандальним звільненим заступником Кличка, що несподівано почав багатіти з приходом до влади столиці. До речі,(як стверджують мої джерела) Сагайдак, Смачелюк і Лерос теж давні друзі і партнери. І зараз виглядає так, що проект #morethanus чийсь «жирний бізнес», тому прошу оприлюднити усю фінансову звітність. Посилання на два сюжети «Вікон» з підтвердженням цієї інформації у коментарях.

Publiée par Alyona Lun'kova sur Jeudi 10 janvier 2019

Оставить комментарий

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

*

code